Drenaż limfatyczny Endermologia Fale radiowe Masaż Medycyna estetyczna Mezoterapia mikroigłowa Poradnictwo dietetyczne Przedłużanie rzęs Stylizacja paznokci Zabiegi na twarz

Drenaż limfatyczny jest metodą szeroko stosowaną w leczeniu układów limfatycznego i krążenia, w edycynie kosmetycznej, fizjoterapii i kosmetyce. Stosowanie drenażu limfatycznego powoduje pobudzenie układu żylnego i limfatycznego, stymuluje reabsorpcję płynów śródmiąższowych oraz ich odprowadzenie do organów filtrujących.

Zabieg jest zalecany do leczenia obrzęków żylnych i limfatycznych rożnego pochodzenia, obrzękłego cellitu, zaburzeń troficznych wywołanych zmianami krążenia itp. Zabieg polega na umieszczeniu kończyny lub innej części ciała dotkniętej schorzeniem w kombinezonie składającym się z elementów o kształtach buta, nogawki, rękawa lub pasa. Każdy z tych elementów posiada podwójne ścianki, a przestrzeń podzielona jest na oddzielne segmenty. Przy pomocy znajdującego się w urządzeniu kompresora w sposób ściśle kontrolowany do segmentów wprowadzane jest powietrze, pozwalając w ten sposób uzyskać kontrolowane ciśnienie nad obszarem ciała dotkniętym określonym problemem.

WSKAZANIA DO ZABIEGÓW