Drenaż limfatyczny Endermologia Fale radiowe Masaż Medycyna estetyczna Mezoterapia mikroigłowa Poradnictwo dietetyczne Przedłużanie rzęs Stylizacja paznokci Zabiegi na twarz

BOTOX

Jak działa zabieg z użyciem toksyny botulinowej?

Zabieg wygładzania zmarszczek polega na zastosowaniu oczyszczonego białka, tak aby zahamować przekazywanie impulsów do miejsca iniekcji. Redukuje to aktywność mięśni poddanych zabiegowi – mięśni, których działanie powoduje powstawanie zmarszczek.

W trakcie zabiegu podawane są bardzo małe dawki toksyny botulinowej typu A w mięśnie powodujące zmarszczki. Każda iniekcja rozluźnia te mięśnie i wygładza linie. Gdy te cienkie mięśnie zostaną rozluźnione, nie ściągają się już i tym samym nie tworzą zmarszczek.

Zabieg wykonywany jest przez lekarza, który podskórnie przy pomocy bardzo cienkiej igły ostrzykuje wyznaczony obszar zabiegowy niewielkimi dawkami preparatu. Procedura zabiegu jest szybka, zwykle trwa 10 do 15 minut..

Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do pracy lub innych codziennych czynności.

Kiedy można spodziewać się efektów zabiegu?

Pożądany efekt w zależności od wieku, stanu skóry, uzyskuje się w ciągu 3-10 dni po zabiegu. Przez 24 godziny od zabiegu nie należy masować ani pocierać obszaru poddanego zabiegowi. Nie należy planować lotu bezpośrednio po zabiegu, zalecane jest wstrzymać się z nim do 48 godzin po iniekcji.

Jak długo utrzymuje się efekt oraz jak często należy powtarzać zabieg?

Efekty zabiegu utrzymują się ok. 4-6 miesięcy, jednak rezultaty mogą być trwalsze, jeśli zostanie zachowana regularność w powtarzaniu zabiegu.

Po ustąpieniu efektu działania botox-u zmarszczki na ogół nie są już tak głębokie jak przed zabiegiem.

Czy po zabiegu ekspresja mojej twarzy będzie ciągle naturalna?

Wiele kobiet martwi się, że zabiegi wygładzania zmarszczek mogą zaburzyć naturalną ekspresję ich twarzy i doprowadzić do efektu „zamrożonego” czoła, który uniemożliwi wyrażanie radości lub gniewu. Jednak gdy zabieg jest przeprowadzony przez doświadczonego lekarza to zabiegowi poddane zostaną wyłącznie te mięśnie , które są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Dzięki temu mięśnie niepodane zabiegowi pracują normalnie, więc ekspresja twarz pozostanie naturalna.

Czy występują jakieś skutki uboczne?

Po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie oraz mogą być widoczne delikatne ślady po nakłuciach. Zwykle są tak małe, ze praktycznie niewidoczne dla otoczenia.

Przeciwwskazania do zabiegu:

Ciąża oraz okres karmienia piersią, stany grypowe, stosowanie antybiotyków, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków rozrzedzających krew ( m.in. aspiryna)

KWAS HIALURONOWY

Obecnie coraz dłużej chcemy wyglądać młodo. Niektórym osobom zmarszczki mimiczne nie przeszkadzają, jednak większość z nas, gdy tylko uzna zmarszczki za kłopotliwe, natychmiast zaczyna używać różnych kosmetyków przeciwstarzeniowych, a niektórzy nawet rozważają możliwość operacji plastycznej. Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego pozwalają na wygładzenie linii i fałd na twarzy. Mogą one również wypełnić policzki, a nawet głębokie blizny, poprawiając tym samym kontur twarzy.

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego najlepiej sprawdzają się w redukowaniu linii śmiechu, wypełnianiu bruzd nosowo-wargowych, powiększaniu i poprawie kształtu ust, redukcji zmarszczek wokół oczu, wypełnianiu policzków

Najbardziej wskazanymi bruzdami do stosowania wypełniaczy są zmarszczki statyczne, czyli te, które widzimy, nawet gdy twarz zastyga w bezruchu. Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego z powodzeniem używane są także do powiększania, uwydatniania ust oraz dla uzyskania gładkości i subtelnego efektu, który sprawi, że twarz nabierze młodego wyglądu.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest polisacharydem, utrzymującym nawilżenie skóry i zapewniającym jej elastyczność. Obecny jest w całym ludzkim ciele, ale aż 50% zlokalizowane jest w skórze. Występuje w głębszych warstwach skóry właściwej, gdzie odpowiada za utrzymanie gładkości i jędrności skóry. Powinniśmy więc postrzegać kwas hialuronowy jako naturalny składnik skóry, który nawilża ją od wewnątrz. Kwas hialuronowy wspiera także tworzenie się i utrzymanie włókien kolagenowych, niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania tkanki łącznej. Utrata kolagenu powoduje utratę elastyczności i koloru skóry.

W okresie młodości poziom kwasu hialuronowego w skórze jest bardzo wysoki, jednak z czasem stopniowo się zmniejsza. U pięćdziesięciolatków objętość kwasu hialuronowego jest mniejsza o około połowę, niż u osób młodych. Utrata kwasu hialuronowego zaczyna się ok. 18.-20. roku życia, a przed 40. rokiem życia zaczynają się pojawiać pierwsze oznaki– skóra traci elastyczność i pojawiają się zmarszczki. Kwas hialuronowy stosowany w zabiegach przeciwstarzeniowych ma postać żelu i jest zmodyfikowaną postacią tego samego kwasu, występującego naturalnie w ludzkim ciele.

Czy zabieg z użyciem kwasu hialuronowego jest bezpieczny i czy występują jakieś działania niepożądane?

Kwas hialuronowy jest zbliżony do kwasu zawartego w ludzkim ciele. Podobieństwo między tymi dwoma substancjami jest na tyle silne, że zabieg z użyciem kwasu hialuronowego nie wymaga nawet wykonania testów alergicznych.

Zabieg jest zwykle względnie bezbolesny lub jedynie lekko niekomfortowy, a osoba przeprowadzająca zabieg może zastosować miejscowe znieczulenie, by zwiększyć komfort pacjenta. Zaraz po zabiegu możne pojawić się delikatne pieczenie, zasinienie, zaczerwienienie, obrzęk. Objawów te są tymczasowe, znikają w przeciągu kilku dni.

Jak wygląda zabieg?

Dzięki podobieństwu między kwasem hialuronowym znajdującym się w ludzkim ciele a tym, który używany jest w trakcie zabiegu, nie musisz wykonywać testów alergicznych. Dzięki zawartości środka znieczulającego w preparatach linii Juvederm ULTRA zabieg jest zwykle względnie bezbolesny. Może być odczuwane początkowe ukłucie, ale tylko przez moment. Osoba przeprowadzająca zabieg może zastosować miejscowe znieczulenie, by zwiększyć komfort pacjenta.

Zabieg trwa w od 30 do 45 minut.

Jak długo utrzymują się rezultaty i efekty zabiegu?

To zależy od wielu czynników, takich jak wiek, miejsce podania preparatu, stan i kondycja skóry, styl życia oraz ogólny stan zdrowia pacjenta. Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy w zależności od rodzaju zastosowanego preparatu. Po zabiegu linie na twarzy będą delikatniejsze i wygładzone.

Jak długo trwa powrót do codziennej aktywności?

Może on zająć kilka godzin lub dni, w zależności od obszaru poddanemu zabiegowi i rodzaju użytego wypełniacza. Większość osób może spokojnie wrócić do swoich codziennych zajęć natychmiast po zabiegu.

Czy występują działania niepożądane?

Po zabiegu w miejscu wstrzyknięcia może pojawić się obrzęk lub siniak. Lekarz wykonujący zabieg z pewnością poradzi sobie z tym problemem. Pamiętaj że powyższe objawy szybko ustępują i można je łatwo zamaskować przy pomocy makijażu. Jednakże pamiętaj, by zgłosić się do lekarza prowadzącego, jeżeli któryś z powyższych objawów trwa dłużej niż tydzień, lub pojawiły się u Ciebie inne działania niepożądane. Wszystkie zabiegi wykonywane na skórze niosą ze sobą ryzyko infekcji.

POWIĘKSZENIE UST

Wiele kobiet marzy o pięknych, kształtnych i pełnych blasku ustach. Nic w tym dziwnego przecież są jednym z głównych atrybutów kobiecości. Niestety nie każdą z Pań natura obdarzyła harmonią kształtu ust, dodatkowo wraz z wiekiem problem zaczyna narastać. Górna warga staje się coraz cieńsza, kąciki ust zaczynają opadać, wyraz twarzy staje się coraz bardziej „ smutny”, poprzez powiększenie, usuniecie zmarszczek wokół ust lub nieznaczne uwydatnienie ich kształtu można znacznie poprawić wyraz całej twarzy

Do zabiegu wypełniania ust najczęściej stosowanym preparatem jest kwas hialuronowy, który wprowadzony pod skórę staje się dla niej „odżywką” , skutecznie wiąże wodę w skórze , polepsza funkcjonowanie komórek, odbudowuje strukturę skóry. Dzięki temu usta są wyraźnie odmłodzone, nawilżone, napięte i bardziej elastyczne.

Preparaty najczęściej stosowane do zabiegu to Juvederm Ultra , Restylan , Teosyal Kiss

Powiększanie i modelowanie ust w zależności od potrzeb pacjentki/a obejmuje:

Jak przygotować się do zabiegu?

Na kilka dni przed zabiegiem nie należy zażywać aspiryny, leków p/zakrzepowych, p/bólowych, p/zapalnych.

Jeśli u pacjenta często występuje wirus opryszczki, wówczas należy zażywać leki przeciwwirusowe Heviran dostępne na receptę.

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem, dla komfortu pacjenta, stosujemy znieczulenie miejscowe preparatem w kremie Emla. Kwas hialuronowy, którym wypełniamy usta, przez około dwa tygodnie po zabiegu dostosowuje się do struktury skóry, układa się, osiągając ostateczny wygląd.

Jak długo trwa powrót do codziennej aktywności?

Po zabiegu może wystąpić delikatny obrzęk i zasinienie, w związku z czym przez 2-3 dni nie należy planować ważnych spotkań. W celu zmniejszenia obrzęku, powinno się pić około 2 litry wody dziennie oraz smarować usta maścią z arniką, która uchroni usta przed nadmiernym zasinieniem.

Jak długo utrzyma się efekt zabiegu?

Jest to uzależnione od preparatu który zostanie użyty do zabiegu. Większość producentów określa czas wypełnienia na okres 6-12 miesięcy. Warto pamiętać, że nawet po tym okresie skóra będzie w lepszej kondycji jak przed zabiegiem.

Przeciwwskazania do zabiegu

Ciąża, okres karmienia piersią, zabiegu nie wykonuje się w czasie miesiączki, osoby chore, cierpiące na choroby autoimmunologiczne, alergie na kwas hialuronowy. Przez dwa tygodnie po zabiegu należy unikać nagrzewania okolic ust, korzystać z sauny i solarium.